+420 777 219 629 info@gasproml.cz

Tepelná čerpadla

Princip tepelného čerpadla lze přirovnat k principu chladničky, která odebírá teplo potravinám a tímto odebraným teplem v podstatě vytápí místnost, kde je umístěna. V případě tepelného čerpadla se teplo získává z okolního prostředí, kde je ho na rozdíl od potravin v ledničce neomezené množství.

Vzduch / VZDUCH

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. Systém vzduch/vzduch ohřívá vnitřní vzduch přímo, bez prostřednictví topného systému a dosahuje díky tomu vyššího topného faktoru než ostatní tepelná čerpadla.

Při použití tepelného čerpadla vzduch-vzduch pro zvýšení teploty v interiéru o 1 °C oproti běžně používanému zdroji tepla se můžete těšit v průměru na až 6% úsporu energie za každý takto přidaný stupeň. Tento princip nabízí efektivní způsob, jak snížit náklady na vytápění, aniž by došlo ke snížení komfortu obyvatel.

PODSTROPNÍ

JEDNOTKA

PARAPETNÍ

JEDNOTKA

NÁSTĚNÁ

JEDNOTKA

MULTISPIT

JEDNOTKA

Vzduch / VODA

Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem.

Nízkoteplotní

JEDNOTKA

Vysokoteplotní

JEDNOTKA

Naši partneři